TERASİUM
Seçmen listeleri açıklandı‚ İsminize Bakın - Başakşehir Haberleri
Başakşehir
Seçmen listeleri açıklandı‚ İsminize Bakın

Eylül'de yapılacak referandum için seçmen listeleri Başakşehir?de muhtarlıklarda askıya çıktı.

reklam alanı

Anayasa reform paketi hala Anayasa Mahkemesi'nde bekletilirken YSK‚ seçmen listelerini hazırladı. Anayasa değişikliği paketi ile ilgili 12 Eylül'de yapılacak halkoylaması için listeler‚ bugün muhtarlıklarda askıya çıkartıldı.

Yüksek Seçim Kurulu listede adı çıkmayanların izleyecekleri yolu açıkladı.

Listeler 22 Haziran tarihinde seçim kuruluna teslim edilecek.  12 Eylül'de yapılacak halkoylaması için sandık seçmen listeleri‚ Başakşehir'de ki muhtarlıklarda askıya çıkartıldı. Oy kullanacak olanların yer aldığı listede kimlik bilgilerinde değişiklik olanların‚ adres bilgileri yanlış olanların veya listede yer almayanların Nüfus Müdürlüğü'ne giderek gerekli düzeltmeyi yapmalarını gerekmektedir.

Askı listeleri ve yurtdışı seçmen kütüğüne yapılacak itirazların karara bağlanmasının son gün 28 Haziran. 3 Temmuz'da muhtarlık bölgesi askı listelerindeki ve yurtdışı seçmen kütüğündeki değişiklikler işlenerek‚ seçmen kütükleri kesinleşecek. 11 Ağustos'ta ülke genelinde sandık kurullarının oluşum işlemleri tamamlanacak. 5 Eylül saat 24.00 itibariyle referandum için propaganda ve yasaklar başlayacak.

Online Liste İçin Tıklayınız


Tarih: 10.6.2010 - Görüntülenme Sayısı: 1906  |  
| | | | Daha Fazla

Bu Konu Hakkında ki Yorumlar________________________________________________
Bu konu hakkında hiç yorum yapılmamış. Bu konuya ilk siz yorum yapın!
Yorum Yaz
Adınız:

E-Postanız:

Konu Puanı:
This Is CAPTCHA Image

Yorumunuz: