Final Okulları

Kurumumuz Başakşehir Şubesinde Anaokulu İlkokul Ortaokul eğitimleri verilmektedir.
Firma Açıklaması:

FİNAL OKULLARI

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ

Okulumuzda 42-66 aylık çocuklara eğitim vermekteyiz. Kurumumuzda yaparak yaşayarak proje tabanlı bir eğitim programı uygulamaktayız. Bu program kapsamında eğitimimiz saat 08.30’da başlayıp‚ saat 16.00’da sona ermektedir. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında Anaokulu 5 yaş grubunda Yabancı Dilde Eğitim pilot uygulamamız başlamıştır. Uygulama sonucunda olumlu sonuçlar alınmıştır. Sınıflarda uygulanan okul öncesi program‚ alanında eğitim almış‚ yabancı dili anadili düzeyinde kullanabilen öğretmenler tarafından verilmektedir. Çocuklar anadili öğrenme yöntemi‚ne uygun olarak yani günlük yaşantımızda yer alan rutinleri duyarak‚ yaşayarak (tekrar ederek) farkına varmadan öğrenmektedirler. Tüm yaş gruplarında uygulanan çalışma ilköğretimde branş dersleri olarak devam edecektir. Amacımız çocukların 2 yılın sonunda basit cümlelerle (devrik cümle de olsa) isteklerini ifade edebilmeleri yönündedir.

Bu uygulamayla birlikte başlayıp devam eden öğrencilerimizin 4.sınıfın sonunda kendilerini İngilizce olarak ifade edebilmeleri hedefimizdir.

En küçük Finallileri yarınlara hazırlarken onların kişilik özelliklerine göre‚ ilgi‚ yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırlamaktayız.

İnsan gelişiminin kişilik temellerinin okul öncesi döneminde atıldığı gerçeğinden hareket ederek‚ amacımız çocukların ileri yıllarda kullanacağı bilgi ve becerilerinin altyapısını oluşturmak‚ karar veren‚ araştırmacı‚ öz disiplin sahibi‚ sosyal becerileri gelişmiş‚ Atatürk‚ vatan‚ millet‚ bayrak‚ aile ve insan sevgisiyle ilgili duygulara sahip‚ manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmektir. Program Bilgisayar‚ İngilizce‚ Satranç‚ Beden Eğitimi‚ Halk Oyunları‚ Görsel Sanatlar‚ Drama‚ Müzik dersleriyle desteklenerek‚ öğrencilerimizi yaşları doğrultusunda kendi yeteneklerini bilen‚ rahat iletişim kuran‚ dış çevreye uyum sağlayabilen‚ öz bakım becerilerini kazanmış olarak 1.sınıfa hazır hale getirmektir.İLKOKUL

Final Okulları olarak öğrencilerimize 'öğrenmeyi öğreten' bir okul ortamı sunuyoruz. Bunu sağlamak için deneyimli ve seçkin öğretmen kadromuz‚ rehberlik servisimiz‚ yeni sisteme göre hazırlanmış temel ve yardımcı kaynak kitaplarımız‚ donanımlı kütüphanemiz‚ bilgisayar ve fen laboratuvarımız‚ müzik odamız‚ resim atölyemiz‚ drama odamız ve spor salonumuzdan yararlanıyoruz.

İlkokul bölümümüz 4 yıllık bir eğitimi kapsar. Öğrencilerimizin hazırladıkları projeler yıl sonunda “Bilim Şenliği” etkinliklerinde sergilenir. Öğrencilere dans‚ satranç‚ resim‚ müzik ve halk oyunları çalışmalarıyla birlikte yoğun bir İngilizce eğitimi de verilir. İkinci yabancı dil olarak Almanca 4. sınıftan itibaren verilmeye başlanır.

Final International American School System (FIASS)

Final Okulları İlkokul bölümü öğrencilerine Adana-Samsun-Bursa-Çekmeköy-Florya’da Türk eğitim sistemiyle birlikte Final International American School System (FIASS) da uygulanmaktadır. FIASS programına düzenli olarak devam eden öğrenciler liseden mezun olduklarında hem Final Okulları diplomasını hem de tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası Amerikan diplomasını almaya hak kazanacaktır.

FIASS ile Amerikan okullarından mezun‚ birçok alanda sertifikalı‚ ileri düzeyde öğretmenlik tecrübesi olan Amerikalı öğretmenler‚ Final Okulları öğrencilerine dil eğitiminin yanı sıra branş derslerinde bilimsel eğitim de verecek. Bu sayede 1. sınıfa başlayan öğrenciler bu programı düzenli olarak takip etmeleri halinde en az ilkokul 2. sınıfı tamamladıklarında ileri düzeyde İngilizce konuşabilecek seviyeye gelecekler‚ liseyi bitirdiklerinde hem Final Okullarının diplomasını hem de tüm dünyada geçerliliği olan Amerikan diplomasını alacaklar. Dolayısıyla Amerika ve Avrupa’daki üniversitelere direkt ya da kolay kayıt imkanı kazanacakları gibi Amerika’da ortak çalışmalar yürütülecek olan St. Thomas Üniversitesine direkt kayıt veya indirimli kayıt imkanı kazanacaklar. Final International American School System‚ öğrencilere Amerikan eğitim akreditasyonuna sahip bir okulda okuma fırsatını sunuyor. Böylece öğrenciler hem bilimsel hem de sosyal alanda kendilerini daha da geliştirecek‚ bir veya daha fazla dönem Amerika‚ Fransa‚ Çin‚ Güney Kore vb. ülkelerde fiyat farkı olmaksızın eğitime devam edebilme imkanı kazanacak‚ Türkiye’deki veya dünyadaki üniversitelerin hazırlık sınıflarını kolayca geçebilme imkanı bulacak‚ TOEFL sınavlarında başarılı olabilecek‚ Amerika‚ Fransa‚ Güney Kore‚ Çin‚ Brezilya‚ Romanya vb. ülkelerde yapılacak olan proje ve spor müsabakalarına‚ yaz ve kış kamplarına katılabilecek...ORTAOKUL

Ortaokul bölümümüz de 4 yıllık bir eğitimi kapsar. Ortaokul öğrencilerine ortaöğretim sınavlarına hazırlık programı uygulanır‚ deneme ve tarama sınavları yapılır. Sınav başarısı kadar yaşam başarısı da Final Okullarının öncelikli hedefidir. Çünkü gerçek başarının sadece not başarısı ile ölçülemeyeceğinin farkındayız. Bu doğrultuda kulüp çalışmalarında kapsamlı spor ve sanat etkinlikleri ile öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Final Okulları öğrencisi birlikte yaşama kültürü içinde yetişir; paylaşmayı‚ sorumluluk almayı‚ kendi haklarını korumayı öğrenir. Korku kültürüne değil‚ sevgi ve saygıya dayalı bir eğitim esastır.LİSE

Final Koleji öğrencileri‚ temel eğitim sonrasında‚ kendi tercih ettikleri alanlarda yüksek öğrenimin altyapısını alarak yaşama hazırlamaktadır. Final Koleji'nde karma eğitim yapılır ve eğitim tam gündür. Donanımlı‚ aydınlık ve en fazla 24 kişilik sınıflarda anlayışlı ve disiplinli eğitim liderleri kadrosu görev yapmaktadır. Eğitim Lideri‚ veli ve yöneticiler işbirliği ile öğrencilerin doğru yönlendirmeleri sağlanmaktadır. Gelişmiş ölçme değerlendirme yöntemleri ile öğrenciler amaçlanan hedefe uygun yetiştirilmektedir. Akademik ölçütlerle seçilmiş‚ deneyimli eğitim kadrosu hizmet vermektedir. Eğitim liderlerimize (öğretmenlerimize) düzenli ve zorunlu hizmet içi eğitimden geçmektedirler. Araştırmaya yönelik proje çalışmaları ve uygulamalar yapılmaktadır. Zengin ve güncel ders araç ve gereçleri ile eğitim verilmektedir. Öğretimde‚ özel öğretim kurumları ile işbirliği yapılarak geliştirilmiş modeller uygulamaya konmaktadır.

Kapsamlı spor etkinlikleri ile öğrencilerin bedensel ve ruhsal gelişimi sağlanmaktadır. Hafta sonu ücretsiz pekiştirme kursları yapılmaktadır.

Sürekli ve üstün eğitim ve öğretim verilmektedir. Güvene dayalı sürekli iyi ilişkiler kurmak. Kaliteli‚ deneyimli‚ branşlarında en başarılı eğitim liderleri kadrosu ile eğitim verilmektedir. Mutlak öğrenci başarısı ve koşulsuz veli mutluluğu sağlamak. Sportif yarışmaları ve tiyatro çalışmaları ile bireysel ve takım başarılarını tatmalarına‚ bedensel ve ruhsal gelişmelerine katkı bulunmaktadır. Geniş‚ ferah‚ tek kişilik öğrenci sıraları ve özel dolaplarıyla standartlara uygun bir eğitim - öğretim ortamında ders yapılmaktadır. Araştırma‚ geliştirme‚ bilgilendirme‚ yoluyla modern Fizik ‚ Kimya‚ Biyoloji‚ Bilgisayar laboratuvarlarında eğitim - öğretim ile çağı aşan‚ geleceğe koşan bireyler yetiştirilmektedir. Öğrenciler laboratuvarlarda‚ rahat bir ortamda‚ deney yapabilme olanaklarına sahiptirler. Bilgisayar laboratuvarları her zaman öğrencilere‚ öğretmenlere ve velilere hizmet edecek şekilde donatılmıştır. İnternet ağıyla tüm bilgilere ulaşma olanağı bulan öğrenciler‚ günün her saatinde bilgisayar laboratuarından yararlanabilmektedir.
Yetkili Adı Soyadı - Pozisyonu:

Mustafa Tezcan
Yönetim Temsilcisi
Firma Adresi / İlçe:

Başak Mah. Hürriyet Bulvarı No: 74 Başakşehir / İSTANBUL
1
Firma Telefon Numarası:

02124071705
Firma Cep Numarası:

Firma Web Adresi:

Firma Mail Adresi:

Bu Firma 492 kişi tarafından görüntülendi | Facebook | Twitter
Firma Harita:

41.10374458636648, 28.794500827789307 , 16 Final Okulları 02124071705
Firmaya Mesaj Bırak :

Adınız Soyadınız :*

 
Konu *

 
E-Posta Adresiniz :*

 
Mesajınız *